primariagarcina@primariagarcina.ro 0233 242 200

Lista principalelor investiții din Bugetul Local al comunei Garcina

Asfaltarea a peste 4 km de drumuri vicinale la nivelul comunei ce au inclus si reabilitarea sectorului de drum distrus pe Str. Cuejdiului.

Reabilitarea podului de acces in zona Podis. sat Cuejdiu.

Imbunatatirea infrastructurii educationale prin construirea unui grup sanitar, inlocuirea acoperisului, instalarea de geamuri tip termopan dar si centrala termica la scoala gimnaziala Episcop Melchisedec Stefanescu. (imbunatatiri realizate si din donatii).

Achizitie microbuz pentru transportul elevilor in conditii decente.

Modernizare dispensar uman sat Garcina pentru desfasurarea in conditii optime a actului medical.

Extindere retea alimentare de apa si statie de pompare apa- str. Garcinuta II ce asigura conditii decente pentru cetatenii ce domiciliaza in sectorul superior al acestei strazi.

Amenajare rigola si reabilitare drumuri calamitate in urma fenemonelor hidrometeorologice din anul 2018, Str. Magnoliei

Amenajare torent Str. Pestera prin realizarea de diguri si rigole dimensionate corespunzator la debitul de apa maxim.

Amenajare parte carosabila si podete intrari in gospodarii, str. Crizantemei

Continuarea lucrarilor prin amenajarea terenului de sport si reabilitarea vestiarelor de la Baza Sportiva- Opriseni

Loc de joaca pentru copii in satul Garcina.

Extindere retea electrica 0,4 km de distributie publica si iluminat stradal- zona “ Cioate” si “ Dealu Lung”.

Dotarea serviciului voluntar pentru situatii de urgenta cu generator, pompa de apa si atomizoare ce au fost utilizate pentru dezinfectie in perioada pandemiei dar si cu materiale si echipamente de baza pentru interventie.

Ai vreo intrebare pentru noi ?